PROJEKTNI DAN OSNOVNE ŠKOLE STOJA
Autor: Tajana Velikanja, 24. 5. 2023.

U OŠ Stoja 28. travnja 2023. održao se projektni dan pod nazivom „Oživimo književne likove ili povijesne ličnosti“. Pogledajte završni videouradak s prikazom radionica svih razreda.

U razrednoj nastavi oživljeni likovi bili su: Ježurka Ježić, Pale (sam na svijetu), Pipi Duga Čarapa, Petar Pan, Draga i Ljuban, likovi iz Šume Striborove, ali i Nikola Tesla.

Mali knjižničari osmislili su svoj igrokaz, a viši razredi oživili su Zeusa, Čarobnjaka iz Oza, Harryja Pottera, razne moreplovce, Fridu Kahlo, likove iz Alise u zemlji čudesa, Brucea Leeja, Napoleona Bonapartea i Marie Curie.

Učitelji i učenici još jednom su pokazali svoju kreativnost; pjesmom, plesom, pričom, glumom, prezentacijama, slikama, ukrašavanjem predmeta, izradom stripova i kvizova obilježili su ovaj projektni dan. Živjela kreativnost!

učiteljice Adriana Toić Perković i Lana Ivanović