Radionica Crvenog križa na Vijeću učenika Osnovne škole Stoja
Autor: Tajana Velikanja, 14. 2. 2022.

U četvrtak 10.veljače pedagoginja škole organizirala je sjednicu Vijeća učenika naše škole na kojoj su prisustvovali predstavnici razrednih odjela od 1.do 8.razreda. Na sjednicu je pozvana voditeljica mladeži Crvenog križa Pula Jelena Rupčić koja je za učenike održala radionicu na temu volontiranja i humanitarnih aktivnosti Gradskog društva Crvenog križa Pule.

Nastavak pročitajte pod OPŠIRNIJE, a slike pogledajte putem poveznice SLIKE

Cilj radionice bio je osvijestiti važnost humanosti, empatije, suosjećanja i razvijanja odgovornosti prema sebi i zajednici. Voditeljica je učenicima objasnila kako se rad i djelovanje Crvenog križa vodi na svojim temeljnim načelima kao što su humanost, nepristranost, neutralnost, neovisnost, dobrovoljnost, jedinstvo i univerzalnost. Aktivnosti Crvenog križa provode se kontinuirano tijekom godine, sakupljaju se različite donacije, prehrambeni proizvodi, dijele se obroci i omogućava smještaj potrebitim ljudima, organizira se dobrovoljno darivanje krvi i još puno drugih aktivnosti. U radu Crvenog križa sudjeluju brojni volonteri koji se uključuju u različite aktivnosti sukladno svojim željama i interesima, a neke od njih su pomaganje u pripremi i podjeli humanitarne pomoći, sudjelovanje u natjecanjima prve pomoći, sudjelovanje u socijalno-zdravstvenim akcijama, održavanje edukativnih radionica, pomaganje u radu ljetnih kampova CK i dr. Učenici naše škole su s velikim zanimanjem poslušali predavanje, zaključili su kako volonteri doista mijenjaju svijet nabolje, te ih je zanimalo kako i oni mogu postati volonteri i pomagati potrebitima. Naposljetku, kao zaključak ove sjednice Vijeća učenika naše škole dovoljno je spomenuti citat Sherry Anderson koji kaže ''Volonteri za svoj rad ne dobivaju plaću, ne zato što su bezvrijedni, već zato što su neprocjenjivi''.

pripremila: Tatiana Tesser-Knežević