ČITAMO STO NA SAT!
Autor: Amadea Draguzet, 28. 10. 2016.

Nakon početnog, školskog natjecanja u čitanju naglas, u četvrtak 27.10.2016.g. u Gradskoj knjižnici i čitaonici Pula održano je i gradsko natjecanje na kojemu su čitalačke snage odmjerili učenici pulskih osnovnih škola. Našu školu predstavljala su dva učenika, Leo Pranjić, učenik osmog razreda, u starijoj kategoriji, i Ivor Muješić, učenik petog razreda, u mlađoj kategoriji. Leo je čitao Malog princa, Antoine de Saint-Exuperya, a Ivor Ljubavne muke jednog Luke, Ivanke Borovac.

Natjecanje se, kao i svake godine, održalo u Gradskoj knjižnici i čitaonici Pula te su, osim mentora i natjecatelja, prisustvovali i roditelji i poneki učenik navijač. Natjecatelji su se našli pred prosudbenom komisijom koju su činili: Aleksandar Bančić, dramski pedagog iz Dramskog studija Istarskog narodnog kazališta, Sandra Išić, učitelj radni terapeut iz Dnevnog centra za radnu terapiju i rehabilitaciju Pula, Nadija Crkvenac, knjižničarka Dječjeg odjela Gradske knjižnice i čitaonice Pula, i Emir Kudić (prošlogodišnji osmaš OŠ Stoja), prošlogodišnji pobjednik županijskog natjecanja u čitanju naglas u starijoj kategoriji i treći na nacionalnom natjecanju. Iako je konkurencija bila jaka naši učenici našli su se u samom vrhu. Ivor Muješić je osvojio prvo mjesto u mlađoj kategoriji, a Leo Pranjić drugo u starijoj kategoriji. U četvrtak 3.11.2016.g. Ivora očekuje županijska razina natjecanja i želimo mu puno uspjeha.

Ulomci iz natjecateljskih tekstova:

Ljubavne muke jednog Luke, Ivanka Borovac

„Rastresen = Andersen

Djevojčica sa šljivicama = Djevojčica sa šibicama

Carevo novo uho = Carevo novo ruho

Tužno mače = Ružno pače

Nježna kravica = Snježna kraljica

Proljev na zrnu graška = Kraljevna na zrnu graška…“

Mali princ, Antoine de Saint-Exupery

„ –Mogu li sjesti? – stzidljivo će mali kraljević.

Naređujem ti da sjedneš – odvrati mu kralj i dostojanstveno odiže skut plašta. Ali se mali kraljević nije mogao načuditi. Planet je bio majušan. Kime onda kralj vlada?“

IMAG4735_(1).jpg (387.10 KB)
IMAG4744_(1).jpg (322.34 KB)