Međunarodni projekt "Upoznajmo se ... Brodovi prijateljstva" (10.-14.05.2016.)
Autor: Tajana Velikanja, 6. 5. 2016.

Ovogodišnja tema je
POKRETOM DO MATEMATIČKOG ZNANJA
Već petu godinu zaredom OŠ Stoja uspješno realizira međunarodni projekt s OŠ heroja Janeza Hribarja iz Starog trga pri Ložu. Naši učenici svake godine u zimskom periodu borave kod svojih prijatelja iz Slovenije, a u proljetnom periodu prijatelji iz Slovenije dolaze u posjet učenicima naše škole. Tijekom svog boravka osim upoznavanja kulturnih, povijesnih i turističkih znamenitosti našeg tritisućljetnog grada Pule učenici u školi odrađuju različite aktivnosti i razvijaju različite vještine i sposobnosti. I ove godine smo za naše prijatelje iz Slovenije pripremili puno zanimljivih radionica i aktivnosti.
Svim učenicima i voditeljima projekta želimo uspješan kreativan tjedan te puno druženja i novih znanja i vještina.
Našim prijateljima iz Slovenije želimo ugodan boravak u našoj školi i našem gradu Puli. (ravnateljica Zdenka Perović, prof.)