SAMOTESTIRANJE - redovito dobrovoljno testiranje učenika
Autor: Tajana Velikanja, 10. 2. 2022.

Poštovani roditelji,

Škola je dobila upute iz MZO o provođenju redovitog dobrovoljnog testiranja učenika od ponedjeljka 14. veljače.

Model ukidanja samoizolacija u osnovnim i srednjim školama propisuje sljedeće:

• testiranje je isključivo na dobrovoljnoj odluci roditelja i provodit će se kod kuće, jednom tjedno (prvo redovno testiranje trebalo bi biti u ponedjeljak 14.2. ili u nedjelju navečer 13.2., a drugo 28.2. jer je tjedan od 21.-25.02. drugi dio Zimskog odmora za učenike)
  • u slučaju  pojave pozitivnog učenika u razredu, učenici će se  trebati dodatno testirati
  • rezultate testa upisujete u „Informativku“, a u slučaju pozitivnog rezultata testa, odmah javljate razredniku i obiteljskom liječniku
  • svi učenici negativni na COVID 19 dolaze u školu, a oboljeli ostaju kući do ozdravljenja
  • testovi će u školu stići u petak nakon čega će biti podijeljeni učenicima
  • ukoliko netko od roditelja nije suglasan s testiranjem djeteta, molim vas da potpišete izjavu koja se nalazi u prilozima. U tom slučaju nećete dobiti test, a u slučaju pozitivnih učenika u razredu, vašem djetetu će biti izrečena mjera samoizolacije.

Uz detaljnu obavijest za roditelje prilažemo i obrazac za izjavu o nepristanku na dobrovoljno samotestiranje te upute za uporabu testa za samotestiranje.

Obavijest roditeljima.docx

Nepristanak - izjava.docx

Upute za uporabu testa za samotestiranje.pdf

Hvala na razumijevanju!

ravnatelj: Zoran Bjelopetrović, prof.