Radionica izrade stripa
Autor: Ticijana Blarežina, 16. 6. 2021.

RADIONICA  IZRADE STRIPA

Poznati strip crtač i ilustrator Tihomir Tikulin- Tica, u suradnji s Vjeranom Juhasom iz Mrklog Mraka, organizirali su zanimljivu radionicu izrade stripa za učenike šestog b razreda. Tijekom trajanja radionice, 16. i 17.6.,  učenici su se okušali u mnogo različitih zadataka vezanih uz crtanje likova, smišljanje priče pa čak i prikazivanja osjećaja likova.

Radionica je održana u sklopu sata Hrvatskog jezika, a učenici su se čak i okušali u izradi vlastitog stripa na temu Pustolov na osamljenom otoku te su isti zadatak uspješno i kreativno odradili. Popričali smo s učenicima o njihovim dojmovima, no i sa samim mentorima (Tica i Piro) oko toga kako je crtati stripove, raditi s djecom itd..

-Kako su učenici reagirali na radionicu?

-Sa zadovoljstvom možemo reći da su učenici uživali te pokazali i mnogo talenta.

-Kako je raditi strip te koji je najbolji dio izrade?

-Ako to voliš, super ,no ako ne, kao i svaki drugi neželjeni posao/obveza. Najbolji dio naravno kada je  sve gotovo i kada možeš završeni strip držati u rukama jer to je osjećaj ponosa koji se ne može opisati.

-Volite li raditi s djecom?

-Super je raditi s djecom, pogotovo ako su dobrovoljci koje to zanima, a najbolje raditi s mlađom djecom predškolskog uzrasta jer su im ideje najkreativnije, najluđe te imaju najmanje srama i ne boje se da je nešto „previše otkačeno“.

Kasnije smo i popričali s učenicima o njihovim najdražim stripovima poput Dylana Doga, Zagora, Asterixa i Obelixa itd. Radionica je bila ogromni hit te se nadamo ponovnoj suradnji!

Vijesti pripremila: Lara Knežević 8.a