OBILJEŽEN FESTIVAL ZNANOSTI
Autor: Amadea Draguzet, 14. 5. 2021.

U tjednu od desetog do četrnaestog svibnja 2021.g. u našoj školi obilježili smo Festival znanosti. Obzirom na epidemiološke mjere, ove godine, nismo bili u mogućnosti organizirati uobičajen dolazak u školsku knjižnicu  u  kojoj Mali knjižničari  ostale  učenike  škole podučavaju  raznim  znanstvenim  načelima,  izumima  i  istraživanjima.  Unatoč  tome  Mali knjižničari  vrijedno  su  radili  i  pripremali  se  kroz drugo  polugodište  te  snimili  video  koji  je  bio  prikazan  na  satima  razrednika.

Sve  čime  smo  se  bavili  smo  i  snimili  i  dobili  pravi  video koktel  u  kojemu  smo  prikazali  sastavljanje  robota,  teleskopa i  modela  Sunčevog  sustava. Osim  toga  uzgajali  smo  kristale  i  izradili  model  ljudskog  kostura  od  gipsa  te  naučili  neke  dijelove  kostura.   Kako  bi bilo  još  zabavnije  snimali  smo i razne  trikove u  kojima  su  novčići  balansirali  na  novčanicama, prolazili  kroz  papir, a  vrećica  se  u  boci  napunila  zrakom  sama  od  sebe. Podsjetili  smo  se  i  pojasnili dijelove  kompasa  za  one koji su  na njega zaboravili  ili će  o  njemu  tek  učiti  jer je  video  uradak  bio  prikazan  svim  učenicima  škole.

U  nastavku  možete  vidjeti  fotografije  sa  snimanja  i  crteže  učenika  koji  su  video  pogledali  pa  nacrtali  ono  što  im  se  najviše  svidjelo. Nadamo  se  da  smo  i  ostale  učenike  naše  škole  inspirirali  da  snime  slične  snimke  i  pokažu  što   o  znanosti  znaju.