Ovaj mjesec: 2060
OBILJEŽAVANJE DANA RUŽIČASTIH MAJICA U NAŠOJ ŠKOLI
Autor: Amadea Draguzet, 1. 3. 2021.

Kako bi se povećala svijest učenika i građana o problemu vršnjačkog nasilja u Hrvatskoj se svake godine posljednje srijede u veljači obilježava nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja simbolično nazvan ''Dan ružičastih majica''.

Učenici naše Škole već dobro znaju zašto je taj dan dobio naziv ''Dan ružičastih majica'', ali podsjetimo se priče. 2007. godine u Kanadi jedan je dječak došao u školu u ružičastoj majici u znak podrške svojoj majci koja je bolovala od zloćudnog raka dojke. Upravo je ružičasta vrpca simbol borbe protiv te bolesti. Ružičasta majica je nažalost bila povod, nasilnom ponašanju, izrugivanju i vrijeđanju pojedinih učenika te škole. U znak podrške tom dječaku njegovi školski kolege su drugog dana odjenuli ružičaste majice, a njihova poruka protiv nasilja uskoro je obišla svijet.

I ove se godine naša škola aktivno uključila u obilježavanje ''Dana ružičastih majica''. Na satovima razrednika, učenici su sa svojim razrednicima i pedagoginjom razgovarali o borbi protiv vršnjačkog nasilja, izrađivali su crteže i poruke protiv nasilja koje su izvjesili na školskim panoima. Cijela je škola taj dan bila u znaku ružičaste boje kao podrška  protiv vršnjačkog nasilja i svakog drugog oblika nasilja. Važno je reći kako su i u ovim neizvjesnim vremenima obilježenim epidemijom, smanjenim socijalnim kontaktima i druženjima, učenici svjesni kako su prijateljstvo, zajedništvo, druženje i pomaganje drugima ono što nas povezuje, jača i čini sretnijima te da nasilju nema mjesta u našoj školi.