ZAPOČINJU PRIPREME ZA FESTIVAL ZNANOSTI 2020./2021.
Autor: Amadea Draguzet, 26. 2. 2021.

Kao i svake godine skupina Malih knjižničara sudjeluje u obilježavanju Festivala znanosti. Ove je godine, kao i prošle, tema Kultura znanosti, a datum Festivala je 10. do 15. svibnja.

Kako bi znanost postala još zabavnija i bliskija djeci naša je škola, još prošle godine, osigurala znanstvene obrazovne igračke koje možete vidjeti u fotogaleriji.

Aktivnosti obilježavanja vode Mali knjižničari koji će sastaviti, istražiti i predstaviti sljedeće modele: teleskop, vjetroturbina, Sunčev sustav, Mjesec i Zemlja, meteorološka postaja, kristali, dječji laboratorij, ljudski kostur, solarni i pametni robot, seizmograf. Osim s modelima učenici će se baviti i istraživanjem knjiga i online izvora kako bi bolje pojasnili svrhu i postanak pojedinih izuma i pojava koje su uz njih vezane.

Kod predstavljanja će biti govora i o znanstvenicima i o novijim otkrićima, o ekologiji, robotici, fizici, kemiji, biologiji, matematici, medicini i svemu onome što nam se čini čarobno, a u stvari se samo radi o znanosti koju još ne poznajemo.

Mali knjižničari će uz vođenje školske knjižničarke i učiteljice Fizike svaki model sastaviti, a zatim nam o njemu ispričati priču. Sve će to biti uobličeno videozapisom te će na satima pojedinih predmeta ili satima razrednog odjela biti prikazano svim učenicima škole.