PROJEKT PREHRANA ZA DJECU ZA OBA POLUGODIŠTA ŠKOLSKE GODINE 2020./2021.
Autor: Ariana Moscarda Andrić, 11. 2. 2021.

Grad Pula-Pola je kao osnivač Osnovne škole Stoja Zakladi „Hrvatska za djecu“ iskazao interes za osiguranjem prehrane djece u Osnovnoj školi Stoja, iz Pule.

Sufinancira se jedan (1) školski obrok dnevno po djetetu u iznosu od 5,50 kn (pet kuna i pedeset lipa) – ukupno 5,50 kn/dijete za svaki nastavni dan školske godine 2020./2021.

Opširnije upute dodane su u privitku ove objave.

Sufinanciranje će se osigurati za djecu u potrebi u slučaju kada su ispunjeni sljedeći uvjeti:

1. dijete je polaznik jednog od 8 (osam) razreda Osnovne škole Stoja, iz Pule
  2. mjesečni prihod kućanstva u kojem živi dijete ne iznosi više od 2.000,00 kn (dvije tisuće kuna i nula lipa) po članu zajedničkog kućanstva u razdoblju od 01.01.2020. do 31.12.2020.
  3. dijete je iz obitelji koja je korisnik prava na doplatak za djecu.

Dokumentacija kojom se dokazuje ispunjavanje uvjeta iz prethodne točke je sljedeća:

1. potvrda o pohađanju osnovne škole, potpisana i ovjerena od strane odgovorne osobe (ravnatelj osnovne škole), koja uključuje sve osnovne osobne podatke o djetetu (tajništvo Škole)

2. potvrda nadležne Porezne uprave o visini dohotka i primitaka za razdoblje 01.01.2020. do 31.12.2020. za sve članove kućanstva

3. izjava koju potpisuje roditelj/skrbnik, prema predlošku koji je dostavila Zaklada (tajništvo Škole)

4. Rješenje ili Potvrda o pravu na doplatak za djecu.

Roditelji koji su sami financirali školsku prehranu za rujan, listopad, studeni i prosinac 2020. godine i siječanj 2021. godine, imaju pravo ostvariti proporcionalni povrat novaca, a roditelji koji nisu imali takve troškove mogu od dana potpisa ugovora do kraja školske godine 2020./2021. ostvariti pravo na sufinanciranje ukoliko dokaznom dokumentacijom dokažu da ispunjavaju propisane uvjete.

Pozivaju se roditelji djece koja pohađaju Osnovnu školu Stoja, iz Pule, čiji prihod kućanstva u kojem živi dijete ne iznosi više od 2.000,00 kn po članu zajedničkog kućanstva u razdoblju od 01.01.2020. do 31.12.2020. godine, da se odazovu na ovaj poziv te da traženu dokumentaciju dostave u tajništvo Škole najkasnije do 22. veljače 2021. do 11,00 sati.