NATJEČAJ ZA TEKST HIMNE OSNOVNE ŠKOLE STOJA
Autor: Amadea Draguzet, 1. 6. 2020.

Poštovani učenici,

obavještavamo vas da je pokrenut natječaj za tekst himne naše škole. U nastavku pročitajte detalje samog natječaja.

Iako ove godine, iz znate kojih razloga, nije moguće 10.6.2020. organizirati Dan škole, on će biti obilježen na način koji će nekoga od vas učiniti važnim i nakon što više ne budete naši učenici. Pitate se kako? Tekst koji budete napisali za školsku himnu bit će uglazbljen i pjevat će se generacijama.

Znate li tko je Antun Mihanović? Znate li kako zvuči pjesma čije riječi glase: „Lijepa naša domovino…“? Radi se o himni, posebnoj svečanoj pjesmi koja se piše u čast nečemu i izvodi se na početku važnih svečanosti.

Škola je mjesto gdje svakodnevno provodimo školske dane i pamtimo je cijeli život kakva god bila i stoga zaslužuje svoju himnu.

A tko bolje poznaje školu i osjećaj dolaženja i odlaženja u nju, prvi i osmi razred, prvu i zadnju ocjenu, omiljenog učitelja, prvu ljubav i tome slično nego učenici škole i zato upravo učenik škole treba biti onaj tko će biti pisac himne naše škole.

Dakle, svi ste pozvani da se uključite u natječaj za tekst školske himne.

Himna škole Stoja naravno treba imati:

- naslov

- najmanje tri kitice

- treba govoriti o posebnostima naše škole, učenicima, učiteljima i svima koji ovdje rade, našem dvorištu, vrtu, našem kvartu i svemu što vas podsjeća na školu.

Također obratite pažnju da ne spominjete imenom i prezimenom niti jednog djelatnika jer himna će ostati nakon svih nas i bit će posvećena svim učenicima, učiteljima i svima ostalima koji rade i koji će raditi i biti njeni učenici.

Svoje radove možete slati svojim razrednim učiteljicama, a kada prikupimo sve radove posebna komisija će ih pročitati i odlučiti tko je pobijedio, tko će dobiti nagradu i čije će ime uvijek biti spominjano uz školsku himnu. Rok za predaju teksta je 9.6.2020.

O datumu objave pobjednika bit ćete obaviješteni, a sada se bacite na posao i pišite, pišite, pišite.

Ravnateljica:

Zdenka Perović,prof.